Липовий чай використовують в офіційній медицині як потогінний і бактерицидний засіб для полоскання при простудних захворюваннях. У народній медицині липовий цвіт, що володіє також і заспокійливою, сечогінною, жарознижувальною, відхаркувальною, протимікробною, протизапальною дією, застосовують дуже широко. Препарати з липи посилюють секрецію шлункового соку, збільшують жовчоутворення і полегшують надходження жовчі в дванадцятипалу кишку. Властивість посилювати виділення жовчі й активізувати травні ферменти робить чай цінним помічником у боротьбі із запальними процесами в шлунку і кишечнику, при проблемах з травленням. Суцвіття липи дещо зменшують в'язкість крові, а також покращують постачання крові киснем, тому липа показана при гіпоксії, тобто при кисневому голодуванні клітин організму.
При ангіні, застуді, трахеїті, запаленні легень: Залийте 1,5 столові ложки квіток липи склянкою окропу, настоюйте протягом 20 хвилин, процідіть. Приймайте по 1-2 склянки на ніч. Цей же настій можна використовувати і для полоскань.
При бронхіті приготуйте настій, заливши столову ложку квіток липи склянкою окропу. Приймайте по півсклянки двічі-тричі на день.
При ожирінні подрібніть в кавомолці сухі квіти липи. Приймайте по чайній ложці отриманого порошку тричі вдень.
При сечокам'яній хворобі залийте 2 столові ложки липового цвіту 2 склянками гарячої води, кип'ятіть 10 хвилин. Пийте на ніч по 2 склянки цього відвару. Допомагає при різі в сечівнику і піску в сечі.
При болях у суглобах, подагрі листя липи ошпаріть окропом і в гарячому вигляді накладіть їх на суглоби, накрийте пергаментом або плівкою і укутайте чимось теплим. Компрес тримайте 1-2 години. Також можна робити примочки і компреси на суглоби з багатошарової марлі, змоченої настоєм липового цвіту. Липовий чай – все ж лікувальний засіб, його не можна вживати постійно, у великих кількостях, тим більше замінювати ним звичайні чаї. Адже липа активізує захисні функції організму, посилює потовиділення, стимулює серцеву діяльність, а це призводить до додаткового навантаження на серце і до зайвого перезбудження нервової системи.
|