Виконком Чернівецької міськради затвердив план фінансування ремонту та утримання доріг у Чернівцях на 2013 рік. Згідно з рішенням виконавчого комітету цього року буде виконано капітальний ремонт на вулицях М. Пирогова, Каштановій, Рівненській, О. Кошового, Сокирянській, перехрестях вулиць І.Стасюка – В.Чапаєва – Ю.Федьковича. За рахунок міського дорожнього фонду на ремонт доріг планують витратити понад 11 мільйонів гривень. За рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – понад 19 мільйонів гривень.
За підсумками виконання зведеного бюджету області за 2012 рік, упродовж минулого року до державного та місцевих бюджетів надійшло податків і зборів, що справляються на території області, 3364,7 млн. гривень, що на 18,6% більше, ніж за позаминулий рік. Виходячи з наведених даних росту надходжень до місцевих бюджетів, зросли і доходи у розрахунку на одну особу, які за минулий рік становили 1284 гривні.
Дванадцятого березня 52 представники інститутів громадянського суспільства Буковини взяли участь в установчих зборах з обрання персонального складу Громадської ради при Чернівецькій обласній державній адміністрації. За результатами таємного рейтингового голосування до складу новообраної громадської ради увійшли 27 учасників установчих зборів, які представлятимуть інтереси громадськості краю впродовж наступних двох років.
З проектів з реформування системи охорони здоров'я, представлених різними областями України, експерти Світового банку відібрали десять кращих, серед яких і проекти буковинських медиків. Чернівецька область буде залучена до наступного, уже третього етапу відбору інвестиційних проектів. Старший економіст Світового банку, координатор проектів в Україні Паоло Карло Беллі зазначив, що проекти регіонів відбиратимуть упродовж року для того, щоб розпочати їхнє фінансування у 2014-му.
В Чернівцях визначили кращий проект благоустрою території скверу – пам’ятки природи місцевого значення на розі вулиць Університетської та М.Коцюбинського. Виграшний конкурсний проект передбачає повну реконструкцію території скверу. Преміальний фонд конкурсу становив 30000 гривень. У міській раді працюють над тим, щоб остаточно визначити суму, яка потрібна на реставрацію скверу та надання йому належного вигляду.
З ініціативи Чернівецького міського відділу кримінально-виконавчої інспекції для осіб, засуджених до покарань, альтернативних позбавленню волі, організовано ознайомчо-профілактичну екскурсію у Чернівецькому слідчому ізоляторі задля профілактики рецидивної злочинності та формування правослухняної поведінки у підобліковців. Під час заходу засудженим з випробувальним терміном розповіли про правові наслідки, які настають за невиконання обов’язків за вироком суду та ознайомили з порядком та умовами утримання осіб у Чернівецькому СІЗО.
Для того, щоб очистити Чернівці від оголошень на стовпах, деревах, стінах та дверях будинків, у квітні-травні у місті встановлять щити, де за невелику плату можна буде розміщувати приватні оголошення різного характеру. Комунальне підприємство «Реклама» розробляє спеціальні місця, на яких дозволять розмістити оголошення, за які потрібно буде платити.
Так вважають ізраїльські вчені. Виявляється, взимку та на початку весни у чоловіків найкраща якість сім’яної рідини. Співробітники з університету Бен-Гуріон вивчили 6,5 тис. зразків сперми чоловіків. З них 4960 мали нормальну функцію сперматогенезу, а 1495 – ослаблену. З'ясувалося, що у чоловіків з нормальним сперматогенезом найкращі показники якості сперми були зафіксовані в зимові місяці та на початку весни. Рухливість і концентрація сперматозоїдів у цей період створюють сприятливі умови для зачаття. За весняні та літні місяці виробництво сперматозоїдів дещо знижується. У чоловіків з порушеною функцією сперматогенезу найбільший відсоток вмісту сперматозоїдів у сім’яній рідині теж навесні, крім того, восени підвищується рівень рухливості статевих клітин. Таким чином, ці періоди року є для них сприятливими для зачаття. Цей ефект автори дослідження пояснюють річними біологічн
... Читати далі »
Дослідження останніх років показали, що вплив цього вітаміну на організм значно ширший, ніж вважали раніше. Як подолати його дефіцит, який спостерігається у холодну пору року? Вітамін D не тільки надходить у наш організм з їжею, але й синтезується в шкірі, і цим він відрізняється від інших вітамінів, які людина виробляти не може. Але щоб утворилася його достатня кількість, у наших широтах потрібно перебувати на сонці не менше шести годин з відкритим обличчям та руками. Зрозуміло, що це можливо тільки влітку. Тож у холодну пору року можна говорити про проблему дефіциту вітаміну D, вирішувати яку слід через правильний раціон. Є серйозні дані про те, що він попереджає розвиток дуже багатьох хвороб, зокрема 16 видів раку. Йдеться про профілактику раку грудей, простати, товстої кишки, підшлункової залози, стравоходу, яєчників, матки, сечового і жовчного міхурів, шлунка, прямої кишки, нирок тощо.
... Читати далі »
2 склянки кефіру 2 склянки борошна 2 яйця 1/2 ч. л. соди 2-3 ст. л. рослинної олії сіль, цукор за смаком Кефір, яйця, борошно, сіль, цукор перемішати, злегка збити вінчиком. У склянку крутого окропу вкинути 1/2 ч. л. соди, швидко розмішати і вилити в тісто, перемішати, дати постояти 5 хв. Додати 2-3 ст. л. рослинної олії, перемішати і випікати млинці. Обов'язково пекти на дуже розпеченій сковороді – тоді буде багато дірочок.
Гадаєте, якщо вживати замість цукру різні хімічні підсолоджувачі, можна схуднути? Аж ніяк – можна, навпаки, набрати зайву вагу. Дослідники дійшли висновку, що штучні замінники цукру (сахарин, ксиліт, аспартам) здатні порушувати в організмі смакові механізми. Сахарин, наприклад, значно солодший, ніж звичайний цукор, але менш калорійний. Проте через солодкий смак організм оцінює його, як висококалорійну їжу, і підвищує швидкість обмінних процесів та апетит. Таким чином, їсти хочеться більше, і вага збільшується.